А що третій празник - святе Водохреща
А що третій празник - святе Водохреща

Поділитися новиною:

А що третій празник - святе Водохреща

Січень - перший місяць року і найсуворіший місяць зими. Кажуть, що це зими половина, бо січе зиму навпіл.

       Народна мудрість твердить, що у січні сонце повернуло на літо, а зима – на мороз. У цьому місяці найясніші, сонячні, але разом із     тим – морозні дні. Тому січень ще називали "студень", "тріскун", "шипун", "льодовик", "вогневик". Саме на цей місяць припадає найбільше народних свят, що позначені особливою поетичністю.

Протягом усіх Різдвяних свят, які тривали два тижні - від Різдва (7 січня) і до Водохреща (19 січня), у кожній господі тричі варили кутю:  багату, щедру і голодну.

А ще перед Різдвяними святами з давніх часів хати прикрашали «павучками» та «їжачками», які робили з тіста або глини.  Напередодні ж Водохреща на покуті робили хрестики із соломи і чіпляли біля вікон, обіч віконних рам і дверей. Вони виконували роль оберегів од нечистої сили, котра в дні свят вважалася особливо небезпечною.

Про все це, а також безпосередньо про свято Водохреща, обряд хрещення як  дуже важливий день у житті людини, після якого людина немовби знову народжується на світ, а її  душа отримує від Бога благодать, силу творити добро і стає ближчою до Бога йшлося на загальношкільній лінійці 19 січня 2018 року.

Учні читали колядки, щедрівки, просили у Бога щастя, здоров’я, розуму й сили, а на завершення відвідали захід освячення води, проведений на території с. Лісна Стінка  отцем Романом церкви Успіння Пресвятої Богордиці (с. Сенькове).

Учитель української мови та літератури Т.Гаманко

Альбом: А що третій празник - святе Водохреща Альбом: А що третій празник - святе Водохреща Альбом: А що третій празник - святе Водохреща
Web-адреса: lisnastinka-zosh.kupyansk.info/news/id/12194 | Переглядів: 145Дата публікації: 14:01 28.01.2018
Директор

Фесенко Лариса Володимирівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих