9 листопада – День української писемності та мови
9 листопада – День української писемності та мови

Поділитися новиною:

9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада 2017 року – День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, яке запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Щорічно в закладах освіти різних рівнів 9 листопада проводяться різні тематичні заходи, спрямовані на вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця та прищеплення поваги й любові до рідної мови.

У Лісностінківській ЗОШ І-ІІІ ст.. цього дня вчителями української мови Тетяною Гаманко та Тетяною Гунько було проведено загальношкільну тематичну лінійку. Усіх вразили наймолодші члени шкільної громади – першокласники, які на лінійці також тримали слово про важливість української рідної мови в житті кожного громадянина-патріота.

Для учнів 8-11 класів учителем Гаманко Т. було проведено відкритий тематичний захід ораторського мистецтва, темою якого взято слова з вірша І.Федчишина «Стежинок в світі є  багато, та лиш одна веде крізь все життя: із безтурботного дитинства в майбуття».

Окрім того, інформація про День писемності, підготована вчителями-предметниками, звучала на всіх уроках у початковій, середній і старшій школі.

Наприклад, Осіпова Н.М., яка веде уроки музики для учнів середньої ланки, на уроці музичного мистецтва в 6 класі на етапі мотивації навчальної діяльності запропонувала вихованцям розгадати кросворд, ключовим словом якого стало слово «Нестор» … -літописець, плавно перейшла до інформаційного повідомлення про ченця та свято писемності, а далі власне до виконання поставлених цілей і завдань уроку відповідно до теми.

Тож, користуючись нагодою, учні й учителі Лісностінківської ЗОШ І-ІІІ ст.. вітають усіх зі святом, із Днем української писемності й мови, та бажають бути культурними, вихованими й освіченими! Вивчайте рідну мову, пам’ятаючи поради відомого українського поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

 

 

Альбом: 9 листопада – День української писемності та мови Альбом: 9 листопада – День української писемності та мови Альбом: 9 листопада – День української писемності та мови Альбом: 9 листопада – День української писемності та мови Альбом: 9 листопада – День української писемності та мови
Web-адреса: lisnastinka-zosh.kupyansk.info/news/id/11539 | Переглядів: 158Дата публікації: 19:13 13.11.2017
Директор

Фесенко Лариса Володимирівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих