День вишиванки
День вишиванки

Поділитися новиною:

День вишиванки

18 травня 2017 року в містах і селах України та далеко за її межами усі свідомі українці відзначали День вишиванки

             18 травня 2017 року в містах і селах України та далеко за її межами усі свідомі українці відзначали День вишиванки.

Це свято відносно «молоде», проте вже активно входить у наше життя, бо вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі.

За останні кілька років популярність вишиванок значно зросла. На даний момент вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Сорочка з візерунками слугує ознакою приналежності до свідомої спільноти. Якщо не брати до уваги День вишиванки, то можна відмітити, що в такі державні свята, як День Незалежності України, День Конституції чи День Прапора велика кількість людей збирається на центральних площах своїх сіл, містечок та міст у вишитих сорочках або повністю в національному вбранні.

Попри те, що вишиванки є дуже популярними, а свято сорочки відзначається вже з 2006 року, небагато людей знають, що «день народження» цього свята – це третій четвер травня.

У межах святкових заходів, окрім того, що люди одягаються у вишиті сорочки, проводяться конкурси на найкраще фото сім᾿ї у вишиванках, акції «Найкраща вишиванка» чи «Найкраще фото у вишиванці»; у навчальних закладах проводяться семінари, круглі столи з приводу свята, лекторії про історію, українську символіку, а також  про особливості вишиванок у кожному із регіонів України; учні, вчителі, студенти й викладачі приходять на заняття в національних вишитих сорочках.

Із 2015 року започатковано акцію «Подаруй вишиванку захиснику», в ході якої вишиванки були передані бійцям бойових дій на Сході України. Акція набула світових масштабів. У ній взяли участь приблизно п’ятдесят країн з усього світу.

Головна мета урочистостей – збереження та популяризація українських традицій і цінностей серед молоді країни.

Не залишились осторонь свята й у Куп’янському районі Харківської області. Так, у м. Куп᾿янську молодь приєдналася до флешмобу, а, наприклад, у Лісностінківській ЗОШ І-ІІІ ступенів учителем української мови Т. Гаманко було проведено загальношкільне свято «Чарівна краса вишиванки», упродовж якого звучали прекрасні вірші про вишиту сорочку, діти згадали про історію вишивання, співали пісень, а наймолодші дівчатка (учениці 1-2 класів) підготували чудовий таночок.

На завершення хочеться лише сказати:

Україно, одягни вишиванку,

Пригадай, як колись було.

Її гордо носило місто,

І пишалося кожне село.

Україно, носи вишиванку,

В будні і свята носи.

Бо ніде не знайдеш більше в світі

Неповторної диво краси.

  

Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки
Web-адреса: lisnastinka-zosh.kupyansk.info/news/id/10485 | Переглядів: 79Дата публікації: 10:58 27.05.2017
Директор

Фесенко Лариса Володимирівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих